Informacje ogólne

Dariusz Figura nie pełni już funkcji radnego. Data wygaśnięcia mandatu: 2018-11-16.

Data i miejsce urodzenia: 1966-02-18, Warszawa
Wykształcenie: wyższe
Absolwent Politechniki Warszawskiej gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera informatyki. Ukończył również anglojęzyczne studia MBA (Master of Business Administration) na Warsaw Business School.... Zaangażowany w działalność opozycyjną przed rokiem 1989. Członek licznych stowarzyszeń, m.in. : NZS, Liga republikańska, Wspólnota Polska. Związany ze środowiskiem katolickim, m.in. ruch oazowy, Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo”. W 1992 pracował jako specjalista w Ministerstwie Administracji i Spraw Wewnętrznych. Od 2007 r. wiceprezes Zarządu Pentacomp Systemy Informatyczne SA, od 2016 r. członek Rady Nadzorczej Lotos SA oraz wiceprezes Zarządu Software Development Center sp. z o.o. Od 2006 roku członek Prawa i Sprawiedliwości. Samorządowiec, od 2006 roku radny m.st. Warszawy, w 2014 roku ponownie wybrany z list PiS(liczba głosów: 8081) z okręgu Bielany i Żoliborz. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość.
Czytaj całość
Zwiń

Wygrana w wyborach: wybory samorządowe 2018

Biografia

Rekordy 1–44 z 44 pokaż 5 / 10 / 20 / 50 / wszystkie
Doświadczenie zawodowe Doświadczenie na funkcji
11.05.2017 – 16.11.2018
Rada m.st. Warszawy, wiceprzewodniczący źródło

Oficjalna strona Rady m.st. Warszawy

www.radawarszawy.um.warszawa.pl

od 11.08.2016
Software Development Center sp. z o.o, wiceprezes Zarządu, Warszawa źródło

Informator Prawno-Gospodarczy Wolters Kluwer

wolterskluwer.pl

od 5.07.2016
Prawo i Sprawiedliwość, członek Rady Politycznej źródło

Oficjalna strona Prawa i Sprawiedliwości

pis.org.pl

od 16.02.2016
Grupa Lotos SA, członek Rady Nadzorczej, Gdańsk źródło

Informator Prawno-Gospodarczy Wolters Kluwer

wolterskluwer.pl

4.12.2014 – 25.05.2017
Komisja Ochrony Środowiska, przewodniczący źródło

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.warszawa.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.warszawa.pl

4.12.2014 – 16.11.2018
Komisja Budżetu i Finansów, członek źródło

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.warszawa.pl

od 4.12.2014
Rada m.st. Warszawy, Komisja Ochrony Środowiska, członek, przewodniczący źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

1.12.2014 – 11.05.2017
Rada m.st. Warszawy, radny źródło

Oficjalna strona Rady m.st. Warszawy

www.radawarszawy.um.warszawa.pl

1.12.2014 – 16.11.2018
Prawo i Sprawiedliwość źródło
od 1.12.2014
Rada m.st. Warszawy, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, członek, wiceprzewodniczący źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

od 1.12.2014
Rada m.st. Warszawy, radny źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

samorzad2014.pkw.gov.pl

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

2014
Rada m.st. Warszawy, kandydat na stanowisko radnego, liczba głosów: 8 081, procent głosów: 12, niewybrany źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

samorzad2014.pkw.gov.pl

7.2013 – 21.11.2014
Rada m.st. Warszawy, Komisja Statutowo-Regulaminowa, członek źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

Oficjalna strona Dariusz Figury

www.dariuszfigura.waw.pl

od 1.07.2013
Prawo i Sprawiedliwość, członek Rady Politycznej źródło

Oficjalna strona Prawa i Sprawiedliwości

old.pis.org.pl

brak informacji – 21.11.2014
Rada m.st. Warszawy, Komisja Ochrony Środowiska, członek, przewodniczący źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

brak informacji
Rada m.st. Warszawy, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, wiceprzewodniczący źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

13.12.2010 – 21.11.2014
Rada m.st. Warszawy, Komisja Budżetu i Finansów, członek źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

13.12.2010 – 11.2011
Rada m.st. Warszawy, Komisja Infrastruktury i Inwestycji, członek, wiceprzewodniczący źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

Oficjalna strona Dariusza Figury

www.dariuszfigura.waw.pl

1.12.2010 – 21.11.2014
Rada m.st. Warszawy, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, członek źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

1.12.2010 – 21.11.2014
Rada m.st. Warszawy, radny źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

wybory2010.pkw.gov.pl

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

2010
Rada m.st. Warszawy, kandydat na stanowisko radnego, lista wyborcza: Komibet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, okręg Bielany, Żoliborz, liczba głosów: 3 455, wybrany źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

wybory2010.pkw.gov.pl

od 25.06.2007
Pentacomp Systemy Informatyczne SA, wiceprezes Zarządu, Warszawa źródło

Informator Prawno-Gospodarczy Wolters Kluwer

wolterskluwer.pl

brak informacji – 21.11.2010
Rada m.st. Warszawy, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, wiceprzewodniczący źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

brak informacji
Rada m.st. Warszawy, Doraźna Komisja ds. Organizacji EURO 2012 źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

od 2006
Prawo i Sprawiedliwość, członek źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

20.12.2006 – 12.11.2010
Rada m.st. Warszawy, Komisja Infrastruktury i Inwestycji, członek, wiceprzewodniczący źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

20.12.2006 – 12.11.2010
Rada m.st. Warszawy, Komisja Budżetu i Finansów, członek źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

27.11.2006 – 21.11.2010
Rada m.st. Warszawy, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, członek źródło

Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

bip.warszawa.pl

27.11.2006 – 12.11.2010
Rada m.st. Warszawy, radny źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

wybory2006.pkw.gov.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Pajęcznie

bip.warszawa.pl

2006
Rada m.st. Warszawy, kandydat na stanowisko radnego, lista wyborcza: Komibet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, okręg Bielany, Żoliborz, liczba głosów: 2 866, wybrany źródło

Oficjalna strona Państwowej Komisji Wyborczej

wybory2006.pkw.gov.pl

23.04.2004 – 17.01.2006
Budowa i Zarząd Stadionu Piłkarskiego sp. z o.o., członek Rady Nadzorczej, Warszawa źródło

Informator Prawno-Gospodarczy Wolters Kluwer

wolterskluwer.pl

1998 – brak informacji
Radny Gminy Warszawa-Centrum, radny, Warszawa źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1998
Rada Gminy Warszawa-Centrum, kandydat na stanowisko radnego, lista wyborcza: Akcja Wyborcza Solidarność, liczba głosów: 1 986, wybrany źródło

Dane Państwowej Komisji Wyborczej

1997 – 2001
Akcja Wyborcza Solidarność, członek źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

od 1995
Stowarzyszenie Wspólnota Polska, członek źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

1995 – 29.07.2011
Pentacomp Systemy Informatyczne sp. z o.o., wspólnik, członek Zarządu, Warszawa źródło

Informator Prawno-Gospodarczy Wolters Kluwer

wolterskluwer.pl

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

1992 – 1995
własna działalność gospodarcza źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

1992
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, specjalista, Warszawa źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

1989 – 1992
Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe, członek źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

1989 – 1995
Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo, członek źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

lata 80. XX w.
Wydawnictwo "Słowo Niepodległe", redaktor, autor publikacji źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

brak informacji
przewodnik beskidzki źródło

Serwis internetowy Fakt.pl

www.fakt.pl

Kwestionariusz Doświadczeń i Poglądów 2014

1984 – 1989
Ruch Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, członek źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

1983 – 1989
czasopismo "Głos", współpracownik, kolporter źródło

Encyklopedia Solidarności

www.encyklopedia-solidarnosci.pl

pokaż 5 / 10 / 20 / 50 / wszystkie

Głosowania

Obecność na głosowaniach

Oddane głosy

Nie dotyczy

Deklaracje

Nie dodano jeszcze żadnej deklaracji.